Момче приведено на граничниот премин „Табановце“

Вчера во 09:40 часот на Граничен премин „Табановце“ од полициски службеници бил лишен од слобода 25-годишниот Н.Б. од Штип бидејќи при контрола на патничко моторно возило „бмв“ со англиски национални ознаки, управуванo од Н.Б. била пронајдена марихуана, информира МВР.

Лицето е предадено на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.10.2020 - 11:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега