Момче претрча преку улица, па во него удри автомобил- за неколку секунди се случи чудо

Момче од Украина, се чини дека имаше среќа, а постои и снимка која го докажува тоа.

На снимка направена од видео надзор, се гледа како детенце се обидува да премине лица, кога од десна страна наидува автомобил, па удира во момчето и го отфрла неколку метри.

Откако возачот застана и закочи се случи вистинско чудо.

Момчето за секунда скокна на нозе и истрча на тротоарот, а возачот и останатите притрчуваат да видат дали е добар.

Неверојатно е дека момчето поминало без никакви повреди, иако од прв поглед се чинеше поинаку.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.09.2019 - 09:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега