Момче правело склекови еден месец, резултатите ќе ве изненадат (видео)

Познато е дека повеќето луѓе и покрај желбата своето тело да го доведат до совршенство се соочуваат со оној проблем „како да се натераат себе си на некоја физичка активност“.

Кога ќе се донесе одлуката да почне со трансформација на телото, важни се две работи, желба и време.

Момче кое месец дена правел само склекови е чист пример како со малку желба може да се успее. Неговото тело со само една вежба, склекови, доживеа голема трансформација.

 

 

 

 

20.01.2018 - 15:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа