Момче нападнато од својот брат и уште 4 лица во ресторан во Штип

 

Штипјанец бил нападнат од својот брат и уште четири лица во ресторан, информира МВР.

-Синоќа во 01:25 часот во СВР Штип, 24-годишниот П.И. од село Црвулево, општина Карбинци, пријавил дека на 18.01.2020 околу 23:30 часот, во близина на угостителски објект на ул.„Иво Лола Рибар“, бил физички нападнат од неговиот брат С.И. и уште четири лица. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот - соопшти полицијата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.01.2020 - 15:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега