Момче нападнато од свои сочученици во основно училиште во Скопје

 

Ученик во основно училиште во Скопје било нападнато од свои соученици, информира МВР.

-Вчера во 12:30 часот во Полициската станица Чаир, 42-годишниот Е.А.од Скопје пријавил дека на 14.02.2020 неговиот малолетен син, ученик во основното училиште „Живко Брајковски“, по завршување на часовите, во близина на училиштето, физички бил нападнат од двајца негови соученици. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот - соопшти полицијата. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.02.2020 - 16:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега