Момче нападнало полицаец на должност во Скопје

 

Полицаец бил нападнат во скопско Кучевиште додека бил на должност, соопшти полицијата.

-Во 00:35 часот синоќа на ул.„Бутелска“ во Скопје, 25-годишниот Д.Г. од село Кучевиште, скопско, физички нападнал полициски службеник кој вршел службени дејствија. Полицијата презема мерки за расчистување на настанот, информира МВР. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.09.2019 - 17:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега