Момче барано за силување падна во рацете на македонската полиција

 

Во 18 часот на Граничен Премин-Табановце за влез во Македонија, при пасошка контрола на 25-годишниот А.С. од Косово, било утврдено дека евидира на СТОП-ЛИСТА по телеграма за сторено кривично дело “силување“, со мерка да се лиши од слобода.

Во 20 часот и 10 минути со потврда за предавање на лице, истиот бил предаден на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.  

 

 

 

13.09.2017 - 12:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа