Моќен рецепт: Само една чаша од овој сок ги чисти артериите и помага во работата на срцето

Запушувањето на артериите може да биде предизвикано од крвни згрутчувања или холестерол во крвта. Овие состојби бараат интензивно и трајно лекување за да се отстрани блокадата на нормален проток на крвта низ телото.

Постои природно решение за може да Ви помогне во борбта со овој проблем.

Потребно ви е:

- сок од лимон (250милилитри или една чаша)

- пире од лук (250 милилитри)

- сок од ѓумбир (250 милилитри)

- јаболков оцет (1 чаша или 250 милилитри)

- 2 чаши мед

Измешајте ги овие состојки и варете на оган 30 минути, со мешање. Потоа оставете ја смесата да се излади и додадете ги двете чаи мед, па добро измешајте.

Ставете ја смесата во стаклен сад или тегла и чувајте ја во фрижидер, каде што може да стои до 2 месеци.

casa-sok

Пијте секој ден по една супена лажица од овој сок наутро на празен стомак. Користете сува и чиста лажица.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.02.2020 - 09:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега