Мојсовски: Со СДСМ спортот се враќа на спортистите

СДСМ го враќа спортот на прав пат. Ова денеска го вели Наумче Мојсовски.

- После 11 годишните неправди од страна на ВМРО-ДПМНЕ, спортот се враќа на спортистите. Со донесување на одлука на Владата, спортските објекти ги враќаме на матичните Општини. Тоа се случи и во Општина Карпош со салата Партизан, во Општина Кисела Вода со салата Расадник, и во општините Куманово и Радовиш, со тоа што самите спортски објекти веќе се достапни за сите граѓани, сите спортисти и сите спортски работници. Сега полесно ќе ги користат, без никакви проблеми. На прав пат сме!, вели тој.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.12.2019 - 15:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега