Мојсоски: Сè уште нема одлука кој ќе биде директор на Агенцијата за млади и спорт

 
По веста дека Мојсоски  е новиот директор на Агенција за млади и спорт, тој во изјава за МКД.мк потврди дека е кандидат за директорската позиција во Агенцијата за млади и спорт, но вели дека сè  уште нема одлука.
 
„Сè уште нема ништо конкретно. Вчера се пишуваше дека директор на АМС ќе биде човек од ДУИ, денеска се појави моето име. Уште не е дојдено на ред да се разговара за оваа функција, точно е дека јас сум еден од кандидатите, но сè уште не се знае. Веројатно ќе биде појасно откако претседателот на Владата, Зоран Заев ќе се врати во Македонија, одлуките ги носи тој“,  изјави Мојсоски за МКД.мк.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.09.2020 - 14:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега