Мобилни телефони кои најмногу зрачат - дали и вашиот е на ова листа

 

Интернет магазинот Cnet направи листа на 5 телефони кои според нивото на зрачење се најблиску до границата што ја има поставено американската регулаторна агенција Federal Communications Commision.

Меѓу првите пет се по еден кинески и еден француски уред, како и дури три американски, а сите работат на оперативниот систем на Google - Android. Некои од овие модели припаѓаат на класата евтини уреди, додека другите се меѓу поскапите.

Погледнете кои паметни телефони не зрачат повеќе од останатите.

 

 

 

02.11.2017 - 18:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа