Многумина сметаат дека е Јарецот, но грешат, ова е најсилниот знак во зодијакот

 

Многумина сметаат дека Јарецот е најсилен хороскопски знак, но не е баш така. Во прашање е Шкорпијата.

Силата на Шкорпиите е во нивната неверојатна брзина на регенерација и страста со која пристапуваат на животот.

Плутон им обезбедува вулканска сексуална енергија, како и способност да навлезат во мистериите на метаморфозата, трансформацијата и духовната моќ што може да ја претвори Шкорпијата во спонтано суштество.

 

 

 

17.04.2018 - 12:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега