Многу земјотреси во регионот - се стресе и Македонија

Многу земјотреси од рано наутро го тресат Балканот и Европа.

Вчера се стресе и Македонија, поточно Дојран каде се почувствува потрес од Грција со јачина од 3 степени.

По силниот потрес на Закинтос има многу потрес ии денеска во грција со јачина од 2 и 3 степени.

Се тресе и Турција, и Романија, а последниот потрес е со јачина од 3.3 степени по Рихтер.

Силни потреси од 3 степени има во Турција.

 

 

 

 

08.11.2018 - 08:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега