Многу земјотреси во регионот - се стресе и Македонија

Вечерва има многу земјотреси во регионот, а земјотрес ја стресе и Македонија.

Земјотрес од Грција со јачина од 3 степени се почувствува во Дојран.

Многу потреси има во Грција од 2 и 3 степени по Рихтер.

Се тресе и Турција со 2 и 3 степени по Рихтер.

 

 

 

07.11.2018 - 20:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега