Многу топло доцна вечерва - Температурите низ градовите

Иако е доцна вечер, надвор повеќе од 20 степени.

УХМР предупреди за утре дека ќе биде најтопол ден и дека треба да не се излегува на отворено до 17 часот, да се јаде лесна храна, да се носи лесна облека и да се пијат многу течности.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.06.2019 - 21:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега