Многу силни земјотреси во регионот - тлото се стресе со 4,8 степени

Силни земјотреси се регистрирани попладнево во регионот.

Се стресе Грција со 3,5 степени по Рихтер, а претходно и Турција со 4,8 степени според скалата на Рихтер.

Претходно во Турција имаше и други силни потреси од 4 степени.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

01.02.2019 - 19:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега