Многу лоши вести за метеопатите: Наглите промени носат ризик од ова

 

Времето по сонцето денеска, утре ќе биде облачно и врнежливо, а за време на викендот не чека нов влажен бран, со дожд и грмотевици.

Ова се лоши вести за метеопатите. Треба особено да внимавате бидејќи промените секако не се здрави. На сите чувствителни или хронично болни лица им се препорачува да бидат внимателни.

Можни се главоболки, вртоглавици, нервоза и омалаксаност.

 

 

 

16.05.2018 - 19:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега