Младо скопјанец уапсен на Бит Пазар

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 16:05 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Бит Пазар, го лишиле од слобода 28-годишниот Б.Р.од Скопје затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок, велат од МВР.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.10.2020 - 11:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега