Младо момче повредено во сообраќајка во Охрид- итно пренесено на Клиника

Вчера во 15 часот и 15 минути на крстосницата од улиците „Владимир Полежановски“ и „Рајко Жинзифов“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „Хонда“ со охридски регистарски ознаки, управуван од 23- годишниот  Д.П од Охрид и патничко возило „Хјундаи“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 68- годишниот Д.Тод Скопје.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот Д.П. и бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ каде му била укажана лекарска помош.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.06.2019 - 10:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега