Младо момче падна во рацете на македонската полиција

Марихуана била пронајдена вчера кај 22 годишен кавадарчанец, по претресот нареден од Основен суд – Кавадарци. Оваа информација за МИА ја потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Пронајдената марихуана била одземена, а лицето било лишено од слобода.

Од полицијата не соопштуваат повеќе детали за случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.12.2018 - 12:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега