Младо момче од гостиварско рането со нож

Синоќа околу 21:30 часот во Полициското одделение Галате било пријавено дека во локал во село Градец, општина Врапчиште, 25- годишниот Б.Х од село Градец физички го нападнал 24- годишниот К.И од с.Градец.

Според пријавеното, Б.Х. со остар предмет му нанел убодна рана на левата рака на К.И..

На К.И. му била укажана лекарска помош во болницата во Гостивар.

Се работи на расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.05.2019 - 15:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега