Младо момче лежело на земја облеано во крв- итно пренесено на скопските клиникилиника

Рано утринава околу 06 часот и 30 минути во Секторот за внатрешни работи Тетово било пријавено дека во месноста „Бањиче“ во Тетово имало паднато машко лице облеано во крв.

По преземени мерки лицето е идентификувано и се работи за 25- годишниот С.М  од Тетово.

Поради сериозноста на повредите тој бил префрлен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Увид извршила екипа од СВР Тетово. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.05.2019 - 15:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега