Млада девојка прегазена во Скопје- со тешки повредени пренесена во болница

Млада девојка синоќа била прегазена во Скопје по што со тешки телесни повреди била пренесена во болница.

-На 24.11.2020 во 20,40 часот во Скопје, на бул.„Кочо Рацин“ пред крстосницата со ул.„Мирче Ацев“ патничко моторно возило „шкода фабиа“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Л.Т.(25) од Скопје удрило во пешак А.Б.(20) од Скопје- информираат од МВР.

По незгодата А.Б. е пренесена во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде и се констатирани тешки телесни повреди. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.11.2020 - 11:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега