Млад српски пејач пронајден мртов во тоалет

Немања Јанковиќ беше пејач на популарниот панк бенд „Цигла ин Д Вугла” и член на Атлетскиот клуб „Сава” од Нов Белград.

Покрај неговата голема љубов кон музиката, Немања беше одличен атлетичар – тркач, а како што наведуваат пријателите на неговиот Фејсбук профил, тој бил пронајден мртов во тоалет.

-Беше најбрзиот тркач во клубот, АК Сава – Нови Београд, 1.20h, полумаратон, а потоа беше повреден и не трчаше 19 месеци. Пред неколку дена се врати на атлетската патека и тоа беше многу емотивен момент за него, бидејќи многу сакаше да трча.  Ја доби својаата црвена маичка која се добива со категоријата полуелита, но за жал тогаш се повреди, па никогаш немаше можност да ја носи на трка, напиша еден пријател на неговииот Фејсбук профил.

„Почивај во мир, ми беше задоволство да ја делам со тебе стазата, беше голем тркач!” – напишал на својот Фејсбук еден негов колега и пријател.

Членовите на групата Гоблини се простија од Немања.

„Брате, почивај во мир”, пишува заедно со објавената фотографија на Немања.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.04.2019 - 17:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега