Млад скопјанец загинал додека местел кабли качен на скеле

Дваесет и две годишниот А.Д. од Скопје денеска во околу 14:30 загинал во Куманово при извршување на градежни работи, дознава Алсат. Како што информира телевизијата, момчето загинало при местење на кабли. Лицето А.Д. додека работел качен на скеле изгубил рамнотежа и паднал по што починал на лице место. Увид се врши на лице место.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.09.2020 - 15:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега