Млад скопјанец тешко повреден донесен на Клиника

 

Младо момче било донесено на Клиника откако се здобило со тешки телесни повреди на работното место.

-Вчера утрината во 09:03 часот во СВР Скопје, К.Д. пријавила дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ бил донесен повреден 26-годишниот С.М. од село Ранковце, кривопаланечко, кој се повредил на работно место на објект во изградба на ул.„Милан Зечар“ во општина Аеродром, при што од лекар му била констатирана тешка телесна повреда. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје и запознаен е трудов инспектор - информира МВР.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.07.2020 - 15:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега