Млад скопјанец со тешки повреди довезен во Градска

Млад скопјанец се здобил со тешки повреди откако паднал додека извршувал работни задачи.

„На 13.10.2021 во 15:20 часот во СВР Скопје било пријавено дека Д.К.(26) од Скопје, при извршување работни задачи во фирма на подрачје на Кисела Вода, паднал и се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градска општа болница „Св.Наум Охридски“. Се работи на расчистување на случајот“, информира МВР.

14.10.2021 - 16:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега