Млад кичевчанец си заработи кривична - попречувал полицајци да си ја вршат работата

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против А.А.(28) од Кичево, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „спречување на службено лице во вршење службено дејствие“.

На 01.09.2023 во Кичево, пријавениот агресивно се однесувал и попречувал полициски службеници при извршување на службени дејствија

21.09.2023 - 16:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега