МКФ одлучи: наумовски останува претседател

 

Вонредно собрание на Македонската Кошаркарска Федерација (МКФ) се одржа денеска напладне на кое се одлучи дали актуелниот претседател, Петар Наумовски ќе остане на чело на МКФ.

Членовите на МКФ решија Петар Наумоски и во наредниот период да ја предводи македонската кошарка и да остане на чело на МКФ.

 

 

 

11.02.2018 - 13:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа