Митровски: Лични се причините поради кои Јанева ги предаде предметите на ЈО

Постојат и лични причини зошто Катица го напиша тоа фамозно писмо со кое ги ополномоштува републичкото обвинителство да ги преземе предметите. Ова за Тв21 го изјави адвокатот Јанаки Митровски.

 - „Постојат и лични причини зошто Катица го напиша тоа фамозно писмо со кое ги ополномоштува републичкото обвинителство да ги преземе предметите, со тоа два од трите основи отпаѓаат со кои и е одреден притворот. Меѓутоа треба да се разбере дека , можност да го повтори дејството секако отпаѓа, бидејќи влијанието врз сведоци не секогаш е поврзано со работото место, а притворот беше определен и поради опасност од бегство“, истакна тој во емисијата  10 минути на ТВ21.

За потсетување, Јанева доби уште 30. дена притвор за рекет и се наоѓа во затворот Шутка.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.09.2019 - 10:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега