Мисајловски од Чаир: Ветуваме повисоки пензии за 20 проценти и подобар животен стандард за сите

Денеска повторно сме во Чаир, да се видиме со граѓаните тука во населените места, во малата,пред зградите и да разговараме за сите нивни проблеми. Се видовме со доста и повозрасни луѓе, со пензионерите кои не замолија да се зголемат пензиите, не замолија реално да се зголемат пензиите, а не како во изминатите три години за кои постојано се ветуваше, а пензионерите не добија ниту еден денар, истакна носителот на листат на ВМРО-ДПМНЕ на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ2 Владо Мисајловски.

-Се обврзуваме и им ветуваме на сите пензионери дека ќе ги зголемиме пензиите преку 20 пороценти, бидејќи они заслужуваат и се столб на општеството. Они години и години живеле тука во Чаир, сакат да останат тука, но затоа ние треба да им го подобриме животниот стандард, но не само и пензионерите, туку и сите останати, затоа ветуваме и поголеми плати за сите останати, ветуваме подобар животен стандард, ветуваме инфраструкторни објекти, ветуваме поголеми капитални инвестиции, истакна Мисајловски.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.07.2020 - 15:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега