Мисаjловски: Мириса на нова Влада

Откако Заев објави дека ќе предложи предвремени избори, се огласи и Владо Мисајловски потпреседател на ВМРО-ДПМНЕ.

„Мириса на нова ВЛАДА
Да живее РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА!“ напиша на фејсбук Владо Мисајловски, откако премиеротнајави дека ќе се одржат предвремени парламентарни избори.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.10.2019 - 13:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега