Министерот за здравство, Венко Филипче ќе одржи прес-конференција

Министерот за здравство, Венко Филипче, денеска во 14:00 часот ќе одржи прес конференција, на која ќе ги соопшти новитетите во врска со ситуацијата со вирусот Ковид-19 во Македонија.

Обраќањето на министерот следете го во живо на следниов линк:

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.07.2020 - 12:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега