Министерот за здравство, Венко Филипче, ќе одржи прес-конференција

Министерот за здравство Венко Филипче денеска во 15:30 часот ќе одржи прес-конференција на која ќе ги соопшти новитетите во врска со состојбата со коронавирусот во земјава.

Обраќањето на министерот следете го во живо на следниот линк:

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.06.2020 - 13:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега