Министерот за одбрана на Романија на средби со Шекеринска

Министерот за национална одбрана на Романија, Габриел-Бениамин Леш денеска ќе престојува во официјална посета на земјава.

Тој ќе биде пречекан од министерката за одбрана Радмила Шекеринска со која ќе има и тет-а-тет средба.

Во рамки на посетата планирано е да се одржи и средба на двете делегации по што двајцата министри ќе дадат изјави за медиумите. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.09.2019 - 09:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега