Министерот Џафери во работна посета на Црна Гора

Министерот за одбрана, Талат Џафери, заедно со делегација од Министерството за одбрана, денеска заминува во работна посета на Црна Гора.

Предвиденот е Џафери да оствари средби со својот црногорски колега, Милица Пејановиќ-Ѓуришиќ, на чија покана и престојува во земјата, а ќе биде примен и од претседателот на државата Филип Вујановиќ и премиерот и претседателот на Собранието на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ и Ранко Кривокапиќ.

Министерот за одбрана во рамки на посетата ќе потпише и Протоколот за соработка во областа на воената обука помеѓу двете земји. 

07.11.2013 - 09:29
Фото: 
Нова Македонија

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа