Милошоски за прославата за НАТО: „Поразот како победа се слави“

Партиите во Македонија со различни ставови, во врска со  поканата за пристапни преговори за членство на Македонија во НАТО и додека  едни ќе слават, другите ќе протестираат.

Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ, со позија го искажа својот став за прославата која Владата ја организира во повеќе градови, а насловена како „Македонија во НАТО и ЕУ”.

„Во светот на мраморни глави, поразот како победа се слави“, напиша Милошоски на Твитер.

 

 

 

14.07.2018 - 10:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега