Милошоски: Скромен придонес во јавната расправа со адвокатот на власта

Скромен придонес во јавната расправа за предлог законот за Јавното обвинителство, посебно кон ставовите на обвинителот т.е. адвокатот на власта Љубомир Јовески, кој не ги почитува ниту императивните законски норми за обвинителите (член 60 од Законот за ЈО)!

Ова денеска го напиша Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ откако пратениците дојдоа со транспарент за Јовески.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

28.01.2020 - 15:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега