Милионер глумел бездомник за да ја види реакцијата на келнерите- резултатот поразителен

 

Милионер се облекол како бездомник за да ја сними реакцијата на келнерите во еден елитен рестотар, па снимката ја споделил на Јутјуб.

Јутјуб ѕвездата Коби Персин кој има 23 години и живее во Њујорк, решил да го тестира перосналот на еден ресторан во Флорида, и да види како ќе реагираат на неговиот надворешен изглед.

На почетокот на видеото Коби е облечен како бездомники бара маса за да седне и вели дека ќе у се придружи и пријателот, но келнерот не му дозволува.

Откако пристигнива возачот во луксузен автоомобил и му подава на Коби актовка полна со пари, келнерот се предомислува и му нуди маса.

Секако многумина се сомневаат во автентичноста на видеото, но сепак доколу е така, не е многу далеку од вистината.

Погледнете :

 

 

 

 

 

20.02.2018 - 13:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа