Миле Китиќ призна: Не и дозволувам на ќерка ми да пее по клубови

 

Елена Китиќ е ќерка на српскиот фолкер Миле Кутиќ, која иако има неколку итови зад неа, нејзиниот татко сеуште не и дозволува да настапува по клубови, а еве и која е причиата за тоа.

- Пред неколку месеци Елена беше болна, и мораше да оди на операција на крајници, и сега два месеца затишје, не и давам да настапува, иако веќе ја бараат за турнеи. Кога ќе почне со раб пак ќе имам контрола над неа, иако мислам дека е веќе голема и способна сама да се справува- рекол Миле.

 

 

 

24.11.2017 - 15:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа