Мијалков: Немам врска со „Рекет“

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков  денеска пред кривичен рече дека нема никаква врска со случајот Рекет.

-Немам никаква конекција со тоа, вели Мијалков пред судот, одговарајќи на прашање на Алсат М дали дал пари бидејќи неговото име било неколку пати споменато во „Рекет“.

Во случајот досега е осуден само Зоран Милевски Кичеец кој доби 3 години затвор,

Боки13 и Катица Јанева докажуваат дека не биле виновни.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.12.2019 - 12:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега