Михајловски: Џабе плашиш Османи, ние Македонците сме вратени пред 1945

Секое отворање на Законот за јазици, со кој се затвориле прашањата од Рамковниот договор, ќе нè врати пред 2001 година, порача вицепремиерот Бујар Османи, откако премиерот во заминување Зоран Заев рече дека ќе ги почитува препораките од Венецијанската комисија.

Иако немаше никаква реакција од редовите на власта по оваа изјава, на социјалните мрежи врие по оваа индиректна закана.

Тони Михајловски на Османи му порача: Џабе плашиш.

Тоа, на некој апсурден начин, би било и поместување напред Бујар Османи, затоа што ние Македонците сме вратени пред 1945. Џабе плашиш, напиша Михајловски.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

09.12.2019 - 11:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега