Мицковски: Заев лажете, сушите, или сте потомок на Баба Ванѓа

Христијан Мицкоски во ТВ дуелот вечерва на МРТВ со премиерот Зоран Заевкритикувајќи го судството се осврна на последните судски пресуди.

-Или сте потомок на баба Ванѓа или на некој друг начин ги дознавате судските пресуди. Имаме претседател на Влада кој точно ги претскaжува и ги најавува последните две судски пресуди за важни судски случаи во Македонија, рече лидерот на ВМРО – ДПМНЕ.

-Господине Заев, вие не само што лажете, туку сушите, рече Мицкоски вечерва при дуелот.

 

 

 

23.05.2018 - 23:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега