Мицкоски закажа прес-конференција по Лидерската

По неуспешната лидерска средба која седум час атраеше во македонското Собрание, прес-конференција одржа премиерот Зоран Заев, а во 13. часот прес-конференција најави и лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски.

Прес-конференцијата ќе се одржи во просториите на Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ.

Инаку, на прес-конференцијата на премиерот Заев, тој истакна дека патиштата за Рекет според него водат до Мицкоски, дека правда ќе има, како и дека сите барања на опозицијата биле нелогични и со цел да се одбрани криминалот на режимот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.09.2019 - 12:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега