Мицкоски во посета на семејствата кои ги изгубија најблиските во пожарот во Тетово

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес беше во Нераште, во домот на семејство кое, за жал, претрпе огромна загуба во изгорената модуларна болница.

„Болката е огромна, моето најдлабоко сочувство до семејството.

Мора да има одговори и одговорност потоа“ – посочи Мицкоски.

16.09.2021 - 12:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега