Мицкоски во една порака 3 пати апелираше на разум за Законот за јазиците

 

Опозицискиот лидер во една изјава 3 пати повика на разум и почитување на законите при утрешното носење на Законот за јазиците. Мицкоски денеска по информацијата дека утре ќе биде закажана седницата на која ќе се гласа законот за јазиците и порача на власта да се избегнат лоши сценарија и парламентарен терор, бидејќи како што рече, во спротивно сите кои што ќе бидат дел од кршењето на законите соодветно ќе одговараат.

 

 

 

 

13.03.2018 - 18:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа