Мицкоски: Во 2017 им го оставив ЕЛЕМ со 30 милиони евра во плус - денеска се 23 милиони евра во минус

Во 2017 го оставив ЕЛЕМ со 30 милиони евра во плус, денеска, државните компании имаат загуба од 22,8 милиони евра, пишува на социјалните мрежи лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој своевремено беше и директор на ЕЛЕМ.

 

23.06.2021 - 12:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега