Мицкоски: Ветија “ајро”, донесоа национална катастрофа

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вели дека власта ветувала чист воздух, но донела национална катастрофа.

-Ветија „ајро“, донесоа национална катастрофа. Четири години лаги, криминал, гребен асфалт за провизии, корупција и срам. Одговорност мора да има, напиша Мицкоски на Фејсбук.

17 Октомври 2020та, 9 часот, градот убав, нашето Скопје. Ветија “ајро”, донесоа национална катастрофа. Четири години...

Posted by Hristijan Mickoski on Saturday, 17 October 2020

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.10.2020 - 11:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега