Мицкоски: Томислав го познавам од детството, но тоа што се случило е неоправдано и ќе предложам негово разрешување

На денешната прес-конференција претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски изјави дека Томислав Димитровски кој бил еден од советниците во тимот на Мицкоски, ќе биде разрешен.

Според Мицкоски без разлика што го знае од детсво и се работи за квалитетен кадар, во ВМРО-ДПМНЕ нема место за луѓе кои ја земаат правдата во свои раце.

За потсетување Томислав Димитровски репетирал пушка и ја вперил кон соседот додека се расправале во зградата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.12.2019 - 14:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега