Мицкоски со нова порака до Заев: Зоране јас те разбирам ама не можам да те оправдам

 

Во нова порака до премиерот лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски уште еднаш ја понуди поддршката на својата партија за Владата на Заев само за да се отфрли Законот за јазиците.
Премиерот Заев вчера рече дека Законот за јазиците ќе биде донесен до крајот на оваа недела и го отфрли предлогот на Мицкоски.

 

 

 

13.03.2018 - 11:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа